Zaufali nam

Stadion Miejski Łuków
ul. Warszawska 15
21-400 Łuków
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie


Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie funkcjonuje od 1975r. Naszym podstawowym celem jest upowszechnianie kultury fizycznej i sportu oraz popularyzacja rekreacji ruchowej. Organizujemy masowe imprezy sportowo-rekreacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych o randze lokalnej, ogólnopolskiej i międzynarodowej.


Stadion w Łukowie


Szczególną uwagę przywiązujemy do działań na rzecz osób niepełnosprawnych. OSiR w Łukowie administruje kilkoma obiektami, w tym pięcioma boiskami z nawierzchnią syntetyczną. Trzy z nich, należące do łukowskich szkół podstawowych nr. 4 i nr. 5 i Gimnazjum nr3, służą przede wszystkim do lekcji wychowania fizycznego. Natomiast w godzinach popołudniowo-wieczornych boiska są ogólnodostępne. Obiekty są również użytkowane przez III-ligową drużynę ŁKS Orląt Łuków w okresie jesiennym, szkółkę piłkarską AMPlus Łuków oraz grupy młodzieżowe. Z każdego obiektu korzysta ok. 200 osób dziennie.


Orlik Szkoła Podstawowa nr. 4 w Łukowie


Upowszechnianie i promowanie sportu i rekreacji wiąże się z koniecznością zapewnienia użytkownikom bezpiecznej infrastruktury. Boiska ze sztuczną trawą, zwłaszcza przy tak silnej eksploatacji, muszą być systematycznie kontrolowane i pielęgnowane. Do tego celu wykorzystujemy wielofunkcyjny zestaw Honda F720, którym posługujemy się również przy wykonywaniu prac porządkowych na boiskach przy I LO im. T. Kościuszki oraz Zespole Szkół Nr 2 im. A. Świętochowskiego w Łukowie. Konserwację wszystkich wymienionych boisk przeprowadzamy 4 razy w roku. Wielofunkcyjność zestawu Honda F720 umożliwia nam również wykonanie prac konserwacyjnych boiska trawiastego oraz bieżni, natomiast zimą – odśnieżanie obiektów.


Orlik Szkoła Podstawowa nr. 5 w Łukowie


Posiadanie własnego sprzętu do pielęgnacji boisk z nawierzchnią syntetyczną jak zestaw Honda F720 przynosi naszemu Ośrodkowi wymierne oszczędności – nie ponosimy kosztów wynajęcia sprzętu ani usługi, a dodatkowo w 2013r. planujemy sami świadczyć usługi pielęgnacji boisk z naszym zestawem na rzecz obiektów w innych miejscowościach. Tak szerokie wykorzystywanie zestawu Honda F720 jest możliwe dzięki jego wielofunkcyjności, wysokiej jakości, łatwości w obsłudze oraz przewożeniu.


Tomasz Tryboń
Z-ca Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łukowie

OSiR Łuków
ul. Browarna 63, 21-400 Łuków
www.osir-lukow.pl


Współpraca

 

Wyróżnienia

S5 Box