Szczotka wczesująca FBS 170

Szczotka wczesująca FBS 170 to podstawowe narzędzie do pielęgnacji bieżącej. Zabieg szczotkowania ma na celu szybkie, równomierne wczesanie i rozprowadzenie granulatu po płycie boiska. Dodatkowo szczotką zbieramy zanieczyszczenia, które wydobyliśmy podczas pracy broną. Szczotkowanie stosujemy zawsze po pracach maszynami rozluźniającymi wypełnienie FBR 80, FBB 120, FBZ 120.
Zabieg szczotkowania powtarzamy przynajmniej raz w tygodniu. Po użyciu szczotki murawa boiska posiada wyrównany jednolity kolor.

FBS170 to zintegrowane szczotki z wózkiem kołowym pozwalające na szybkie wykonanie czynności pielęgnacyjnych z prędkością roboczą około 7 km/h. Szczotka wczesująca to włóka z zespołem 4 szczotek samopoziomujących o wysokości włosia 125 mm i szerokości 900 mm każda. Szerokość robocza maszyny 1700 mm. Mechanizm podnoszenia zespołu roboczego ułatwia transport oraz jest przydatny podczas zimowego zgarniania błota pośniegowego. Szerokie pneumatyczne koła o wymiarach 145x70 zapobiegają niszczeniu nawierzchni boiska. Szczotkę można także wykorzystać podczas budowy boisk do równomiernego rozłożenia warstw granulatu. Za jej pomocą szybko wczeszemy granulat zalegający na powierzchni boiska.

S5 Box