Zaufali nam

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
ul. Barlickiego 13, 45-083 Opole
www.mosir.opole.pl
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu funkcjonuje od 2006r. i zarządza 15 obiektami: Miejskim Stadionem Lekkoatletycznym, Skate Parkiem, Halą Widowiskowo-sportową "Okrąglak", Stadionem miejskim "ODRA", dwoma kortami tenisowymi (przy ul. Oleskiej i ul. Katowickiej), Basenem Letnim "Błękitna Fala", Krytą Pływalnią "Akwarium", Sztucznym Lodowiskiem "Toropol", Domem Wypoczynkowym "Toropol", Klubem Fitness Olimp, kompleksem boisk Centrum Sportu oraz dwoma boiskami wielofunkcyjnymi Orlik.Otwarty we wrześniu 2011r Orlik przy ul. Czaplaka obejmuje boisko do piłki nożnej ze sztuczną murawą o wymiarach 26x54 m oraz boiska ze sztucznym wypełnieniem do koszykówki i siatkówki. Znajduje się na terenie Kampusu Uniwersytetu Opolskiego i jest dostępny bezpłatnie dla wszystkich chętnych - studentów, dzieci i młodzieży oraz klubów sportowych. W dni nauki, do południa, zajęcia mają studenci, po południami zaś – Szkółki Piłkarskie Opola: "Odra Opole" i Football Academy. W pozostałych terminach boiska są ogólnodostępne. Organizowane tu są także sparingi, mecze i turnieje zarówno na szczeblu lokalnym jak i międzynarodowym. W I półroczu bieżącego roku z obiektu skorzystało ok. 6 000 osób.

Orlik jest wykorzystywany w stopniu maksymalnym, zatem sztuczna nawierzchnia jest stale narażona na niszczenie i musi być systematycznie pielęgnowana za pomocą profesjonalnego sprzętu. Rachunek ekonomiczny pokazuje, że korzystniejsze jest posiadanie własnego sprzętu niż ponoszenie kosztów wynajmu maszyn i usługi. W grudniu 2011r. nabyliśmy zestaw Honda F720, który zapewnia nam prawidłową konserwację sztucznej nawierzchni w sumie 2 boisk oraz pielęgnację naturalnej murawy na innym obiekcie. Zestaw F720 jest niezawodny i łatwy w obsłudze. Jego niewielkie gabaryty ułatwiają też przechowywanie oraz przewożenie, co jest istotnym plusem w przypadku obsługi kilku obiektów.

Dla nas ważnym jeszcze atutem tego zestawu był fakt, że pozyskaliśmy również odśnieżarkę w cenie promocyjnej, dzięki czemu zestaw wykorzystujemy kompleksowo, do pielęgnacji nawierzchni jak i prac porządkowych. W ten sposób udostępniamy użytkownikom bezpieczny obiekt przez cały rok.

Joanna Wanot-Stauffer
Kierownik Hali Widowiskowo - Sportowej "OKRĄGLAK"
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
ul. Barlickiego 13, 45-083 Opole
www.mosir.opole.pl

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

ul. Barlickiego 13, 45-083 Opole

www.mosir.opole.pl

Współpraca

 

Wyróżnienia

S5 Box