Zaufali nam

Ośrodek Sportu I Rekreacji Stargard Sp. z o.o.
ul. Szczecińska 35
73-110 Stargard SzczecińskiOSiR Stargard Sp. z o.o.


Ośrodek Sportu i Rekreacji OSiR Stargard Sp. z o. o. zarządza m.in. kompleksem boisk piłkarskich, w tym pełnowymiarowym euroboiskiem (105/ 68 m) ze sztuczną nawierzchnią. Boisko jest stale użytkowane i miesięcznie biega po nim prawie 2 500 osób. Przez 5 dni w tygodniu korzystają z niego kluby piłkarskie w celach treningowych a w soboty i niedziele rozgrywane są na nim mecze piłki nożnej.

Codzienna wielogodzinna eksploatacja euroboiska wpływa na zużywanie się nawierzchni i wymaga od nas systematycznej kontroli jej stanu, by boisko było w pełni bezpieczne dla użytkowników. W tym celu nasz Ośrodek Sportu i Rekreacji nabył zestaw Honda F720 przeznaczony do pielęgnacji i konserwacji nawierzchni pokrytych sztuczną trawą. Z punktu widzenia zarządcy tego obiektu a także dwóch innych boisk – płyty głównej i trawiastego boiska treningowego, oraz ekonomii, nie bez znaczenia w wyborze urządzeń i dostawcy była opcja wykorzystania zestawu również do utrzymania naturalnych nawierzchni trawiastych.

Zdecydowaliśmy się na zakup zestawu Honda F720 ze względu na gwarancję doskonałego utrzymania własnych boisk ze sztuczną nawierzchnią oraz jego wielofunkcyjność. Dodatkowo mamy możliwość jego wykorzystania do świadczenia usług zewnętrznych dla Orlików w mieście i boisk ze sztuczną nawierzchnią na terenie gmin Powiatu Stargardzkiego. Takie podejście do eksploatacji zestawu zapewni nam amortyzację wydatku w okresie kilku lat.

Pracujemy z zestawem Honda F720 od połowy września 2012 r. i wykorzystujemy wszystkie jego funkcje. Przeszkolony pracownik przeprowadza regularną konserwację euroboiska, szczotkowanie i nawożenie boisk trawiastych należących do OSiR-u. Wykonujemy również usługę zewnętrzną polegającą na konserwacji kompleksu boisk Orlik w Gimnazjum nr 2 w Stargardzie Szczecińskim. Zaoferowaliśmy usługi regularnej pielęgnacji boisk kilkunastu gminom i miejscowościom Powiatu Stargardzkiego, i prowadzimy rozmowy z kilkoma administratorami boisk ze sztuczną nawierzchnią. Na rok 2013 planujemy pozyskać przynajmniej kilka stałych zleceń na konserwację boisk i dalej rozwijać nasze profesjonalne usługi.

Nasze doświadczenia po paru miesiącach użytkowania F720 pokazują, że jest to bardzo przydatny zestaw do konserwacji boisk zarówno sztucznych, jak i trawiastych. Jest mobilny, niekłopotliwy w obsłudze i funkcjonalny. Poza zaletami eksploatacyjnymi, praktycznymi i ekonomicznymi w dłuższej perspektywie czasu, wyraźnie podnosi bezpieczeństwo użytkowania boisk ze sztuczną trawą.

Beata Radziszewska
Prezes Zarządu
Dyrektor Naczelny

Ośrodek Sportu i Rekreacji Stargard Sp. z o.o.
ul. Szczecińska 35, 73-110 Stargard Szczeciński
www.szczecinska35.pl

Współpraca

 

Wyróżnienia

S5 Box